Ћир | LatEng 

Srdjevdan.org      

 Srdjevdan.org

                Порекло, наслеђе, људи

Породице које славе Срђевдан

Списак презимена породица које славе Срђевдан састављен је према подацима прикупљених са интернета, из доступне литературе и истраживања појединаца. Позивају се сви да допуне ову својеврсну базу података, односно да унесу измене постојећих података, све у циљу стварања што потпунијег и тачнијег списка.

Презиме Место Порекло
Аврам Недајно-Пива Затарци-Златни Бор (Заваит)
Адамовић Гомионица (Бања Лука), Стапари (Градишка)  
Алемпић Власеница  
Анђић Бијељина Херцеговина
Антовић Кртоли Скадар
Арсеновић   Медведник (Ваљево)
Аћимовић Зајечар  
Бакић Брекиња, Влашковци (Дубица) Гашица и Бијаковац, Градишка-Ламиначка (Градишка)-Кузмин (С. Митровица)  
Бан Кртоли  
Бановић Ракељић (Приједор)  
Барбић Кртоли  
Башић Лика-Глиница (Крупа)  
Беговић Стрмница (Власеница)  
Биљић Бачевци (Бајина Башта) Босна
Бијелић Горња Морача Доња Морача-од Трипковића
Бирташић Петловача (Мачва)  
Бјелајац Ракељић (Приједор)  
Бјелац Врбас-Ракељић Сродници Бјелајаца
Бјелица Винска и Лијешће (Дервента)  
Благојевић Власеница, Прибинић (Тешањ)  
Блажић Прибинић (Тешањ)  
Богдановић Босански Брод (Дервента), Јелићка (Приједор)  
Божановић Маглај  
Бокић Дубица  
Бошковић Ђуђевина Попово Поље
Брадоњић Брђани (Горњи Милановац)  
Браловић Горобиље (Пожега)  
Брекић (Брека) Лика, Северна Далмација, Бихаћ и Хргар, Драксенић (Дубица)  
Бринић Кртоли Скадар
Варничић Горобиље (Пожега)  
Васиљевић Градишка-Ламиначка (Градишка)  
Васић Какмуж (Република Српска) Какмужи (Пљевља)
Веселић Конавле Бока Которска пре 1673.
Весић Власеница  
Видаковић Винска и Лијешће (Дервента)  
Видовић Заграђе, Оравац (Република Српска)  
Вујичић Челебић код Коњица  
Вукадиновић Кузмин (С. Митровица)  
Вукић Саса (Сребреница)  
Вукман Врела-Босански Брод-Славонски Брод-Винска и Лијешће (Дервента)  
Вукошић Кртоли  
Вулевић Кртоли  
Вученов Врбас, Сомбор, Београд Стапар (Сомбор) (усмено предање из Сиња)
Вученовић Винска и Лијешће (Дервента)  
Вучићевић Лиса (Драгачево) Црна Гора (Васојевићи)
Вучићевић Паланчиште (Приједор)  
Гавриловић Лиса (Драгачево)-Чачак Морача
Гојковић Чачак  
Грајић Паланчиште (Приједор)  
Граовац Влашковци (Дубица)  
Грбић Лика, Бос. Крајина  
Гргић Гашица и Бијаковац (Градишка)  
Грунчић Црно Блато (Тузла) Црна Гора
Давидовић Недајно-Пива-Веленић Затарци-Велинић
Деспетовић Модран  
Драгановић Табановић (Мачва) Босна
Ђекић Винска и Лијешће (Дервента)  
Ђенић Зеница  
Ђерасиновић Кртоли  
Ђокарић Црно Блато (Тузла)  
Ђокић Сребреница  
Ђоковић Златибор-Никојевићи Црна Гора (Дурмитор)
Ђорђевић Лапово  
Ђукић Чачак-Кртоли-Винска и Лијешће (Дервента)  
Ђурашевић Прибинић (Тешањ)  
Ђурђић Доња Морача  
Ђурић Прибинић (Тешањ)  
Ђурић Црно Блато (Тузла) Црна Гора
Жуштрић (Жуштра) Рогача (Драгачево)  
Здравковић Зајечар Кленовац (Зајечар), пре 1895. били су Миљковић
Зец (Зецови) Јелићка (Приједор) Од Богдановића из Јелићке
Иванић (Беговић) Прњавор (Мачва) Босна
Ивошевић Кртоли Скадар
Илић Јасенова (Морача) Попово Поље
Илић Сребреница  
Илић Црно Блато (Тузла) Црна Гора
Јанкетић Морача Лијешња (Ровца)
Јаћимовић Голићи (Власеница)  
Јездовић Пријепоље  
Јелић Прибинић (Тешањ)  
Јеремић Вреоци (Лазаревац)  
Јеринић Рађевина-Јадар Сродници Марјановића
Јерић Брекиња (Дубица)  
Јовановић Саса (Сребреница)  
Јовићевић Трњаци (Семберија) Црна Гора
Јовковић Сарајевско Поље-Вогошћа-Долац-Забрђе (Сарајево) Андријевица-Беране-од Шћекића
Јокић Кртоли Скадар
Јокић Врановина Од Грбића из Суваје
Јокић Власеница, Прибинић (Тешањ)  
Јоксимовић Чачак-Горња Трепча  
Кикић Прибинић (Тешањ)  
Китановић Јеланска, Церовица (Тешањ)  
Кнежевић Прибинић (Тешањ)  
Ковијанић Ђуђевина (Доња Морача) Лијешња (Ровца)
Колашинац Радоиња (Нова Варош) Доња Морача-од Јанкетића
Костић Враново (Смедерево)  
Костовић Врањевићи-Устиколина (Фоча)  
Кочовић Лиса (Драгачево) Црна Гора (Васојевићи)
Коџуловић Заград (Жупа Никшићка)  
Кривајa Криваје (Приједор)-Марићка (Приједор)  
Лазаревић Илијаш (Високо)  
Лакетић Дегрман (срез косанички) Доња Морача-од Трипковића
Лешић Винска и Лијешће (Дервента)  
Личан Паланчиште (Приједор)  
Личинар Лазаревац Добој/Зеница
Лончаревић Чачак Црна Гора (од Перишићa)
Лукић Прњавор-Левач Црна Гора
Лучић Орахово (Фоча)  
Љиљак Лика-Збориште (Крупа)-Краљево Сродници Лакетића
Љубичић Врело (Бихаћ)  
Мајсторовић Власеница  
Макивић Лукићево (Зрењанин) Забрђе (Бијељина)
Макијевић Банатски Карловац Од Макивића
Максимовић Рађевина-Јадар Сродници Марјановића
Малетић Цикоте (Власеница)  
Малеш Костајница, Читлук (Дубица)  
Малић Власенице  
Маринковић Кончарево (Јагодина)  
Марић Марићка (Приједор)  
Марјановић Костајник-Рађевина-Јадар област Бирач
Марковић Борач Лутовци (Беране)
Марковић Салаш Ноћајски (Мачва) Лозница
Мијатовић Заграђе, Власенице, Гашица и Бијаковац (Градишка)  
Микјељевић Кртоли  
Милинковић Златибор-Никојевићи Црна Гора (Дурмитор)
Милић Зворник-Заграђе  
Миловановић Горња Јабланица Ђуђевина-огранак Ковијанића
Миловић Кртоли Скадар
Милосавац Прибинић (Тешањ)  
Милосављевићи Црнобарски Салаш (Мачва) Сродници Теодоровића
Милошевић Кртоли  
Милутиновић Златибор  
Милутиновић Пушкари (Доња Слатина) Самаревац
Мићић Црно Блато (Тузла) Црна Гора
Мићовић Горобиље (Пожега)  
Михајловић Фоча  
Мишковић Борач Лутовци (Беране)
Мишковић Штитар (Мачва) Црна Гора
Мухаремовић Кадино село (Пале), Мокро (Сарајево)  
Настић Модран-Доња Трепча  
Недељковић   Од Фундупа
Недић Кузмин (С. Митровица)  
Несторовић Висибаба (код Пожеге)  
Нешковић Саса (Сребреница)  
Никетић Кртоли Скадар
Николић Лиса (Драгачево) Црна Гора (Васојевићи)
Николић Горобиље (Пожега)  
Новосел Дубруњ (Вишеград)  
Њего Осјек, Блажуј (Сарајевско поље)  
Обад Конавле Попово Поље после 1673.
Обренић Челебић (Фоча)  
Обреновић Саса (Сребреница)-Побрђе (Братунац)  
Окиљевић Кртоли Скадар
Павићевић Горобиље (Пожега)  
Паликућа Гомионица (Бања Лука)-Обровац  
Пандурица Лепенац (Мојковац) Доња Морача-од Радуловића
Патић Пива-Горње Црквице-Веленић Затарци-Велинић
Пејић Прибинић (Тешањ)  
Пејовић Челебић-Грдијевићи-Борје-Кундуци-Фоча  
Петковић Чачак-Горачићи-Голић (Власеница)  
Петковић Грљан (Лазаревац) Зворник
Петровић Горобиље (Пожега)-Стрмница (Власеница)  
Племић Веленић (Фоча), Соколовић (Рогатица)  
Пурић Речка (Неготин)  
Радановић Фоча-Бунови-Поди (Х. Нови) Стара Херцеговина-Пљевља
Радановић Тушина (Шавник) Орашје (Фоча)
Радиновић Кртоли Скадар
Радић Винска и Лијешће (Дервента)  
Радовић Кошаре (Горажде) Никшић
Радојевић Горобиље (Пожега) Од Радојевића из Јасенове
Радојевић Чокрлија (Бијело Поље) Од Радојевића из Јасенове
Радојевић Јасенова (Морача) Попово Поље
Радоњић Јасенова (Морача) Попово Поље
Радоњић Козарац (Приједор)  
Радосављевић Сомбор  
Радуловић Слатина (Бродарево)-Љубић (Чачак) Јасенова (Морача)
Рајлић Црнобарски Салаш (Мачва) Паланчиште (Приједор)
Ракићевић Чачак  
Ракчевић Љуботињ (Ријечка нахија)  
Ранђић Лиса (Драгачево) Црна Гора (Васојевићи)
Раутовић Кртоли Скадар
Ребрача Глина (Банија)  
Ристић Демировац (Дубица), Туријак (Градишка)  
Ристовић Ужице Црна Гора
Савановић Агићи, Ведовица (Дубица), Гомионица (Бања Лука), Љубија, Приједор  
Савић Горобиље (Пожега)  
Савић Рађевина-Јадар Сродници Марјановића
Симић Пале (Сарајево)  
Симоновић Јасенова (Морача) Попово Поље
Срећковић Кошље код Љубовије  
Стакић Марићка (Приједор)  
Станић Пљевља-Нови град (Дервента)  
Станковић Маглај  
Станковић

Пожаревац

Лесковац (усмено предање КиМ)
Станојевић Стемница (Власеница)  
Старчевић Прибинић (Тешањ)  
Стевановић Власеница, Маглај  
Стевановић Црна Бара (Мачва) Бродац (Семберија)
Стевановић Висори (Лопаре) Црно Блато (Тузла)
Стегић Кртоли Скадар
Стегић Бошковићи (Бања Лука), Добрлин (Дубица), Драговићи (Прњавор), Милошево брдо-Грбавица (Градишка), Паланчиште (Приједор), Прњавор и Смртићи  
Стелић Приједор  
Стјепаничић Кртоли  
Стојановић Ђуђевина Попово Поље
Стојановић Цикоте (Власеница)  
Стојић Мештревац (Фоча)  
Танасић Улице (Брчко)  
Танурџић Србобран-Бечеј-Сомбор-Нови Сад  
Татић Борач Лутовци (Беране)
Теодоровић Црнобарски Салаш (Мачва) Костајник (Рађевина)
Терзић Кртоли Скадар
Тињић Власенице  
Тодорић Голићи (Власеница)  
Томашевић Златибор-Никојевићи Црна Гора (Дурмитор)
Томић Бијељина-Прибинић (Тешањ)-Петловача (Мачва)  
Томић Горња Шњеготина (Теслић)  
Топаловић Челебић (Фоча)  
Тошковић Ђуђевина (Доња Морача) Лијешња (Ровца)
Тривунџа Гомионица (Бања Лука)  
Трипковић Ђуђевина Лијешња (Ровца)
Трипуновић Маглај  
Трифуновић Заграђе (Република Српска)  
Трифуновић Луњевица (Г. Милановац) Конавле
Тришић Оравац (Република Српска)  
Ћор-Илић Јадар Пива
Угреновић Хашани (Босанска Крупа), Збориште, Крупа Од Грбића из Лике
Фундуп Челебић (Фоча)  
Цимеша Градишка-РС Трстеница (Банија)
Ћурчић Борча (Београд) Лутовци (Беране)
Хиковић Кртоли Скадар
Џајић Оштра лука (Сански Мост)  
Џелебџић Чачак-Златибор  
Шалипуровић (Шалипур) Власеница, Јеремићи (Власеница)  
Шкрбић Лика-Јапра Мајкић (Сански Мост), Јасеница (Крупа)  

 

Sv. Sergije i Vakho - Srdjevdan